[每日闲聊] 上次你买雪糕用多少钱

Kiver 发布于2022-7-11 09:56 11786 次浏览 135 位用户参与讨论   [复制分享主题]
rantarou 发表于 2022-11-2 04:55:01 | 显示全部楼层
hkgolden 发表于 2022-7-11 16:19" z7 f! r6 [  }4 ]3 ~
隨便搜搜看到的
/ Q1 }- }/ J( x) `& h( k" t
以前細果陣冇錢食,架陣識賺錢腸胃唔好唔敢食
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 04:56:12 | 显示全部楼层
hkgolden 发表于 2022-7-11 19:456 r' J) y  d" y7 p
放一啖進嘴裡,瞬間就沒了十幾元
) b5 d, S7 |6 ?+ Z& C9 \. `, L
一啖幾十蚊,好貴哦
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 04:56:34 | 显示全部楼层
snzt79 发表于 2022-7-11 19:46
* _0 V- ?% P4 \0 V* s去雪糕批发个度扫货
+ T# L/ k, K% [& V. K" L, L2 S$ V
呢個方法唔錯
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 04:57:28 | 显示全部楼层
hkgolden 发表于 2022-7-11 19:48" C1 `, ^/ |# O) N
脆皮雪條我都喜歡,個半一條我地呢邊從沒有見過
& u8 Q0 o. r$ w# w, X3 |現在好多都要十幾元一條,捨不得吃  ...

+ H  c- }! w8 j7 }10幾蚊又太貴咧,我呢度3蚊或3蚊半一條
回复

使用道具 举报

一片晴天 发表于 2022-11-2 07:59:19 | 显示全部楼层
rantarou 发表于 2022-11-2 04:526 o8 V0 v5 D) \( G/ q
果D好似叫可波羅雪糕
8 C3 E$ O& F4 z6 G) H
阿波罗比它贵,但好吃点。
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 08:03:13 | 显示全部楼层
一片晴天 发表于 2022-11-2 07:59) S) {* M$ t8 `! H& Y
阿波罗比它贵,但好吃点。
" }6 @+ {- Q  y0 {
我细果阵90年代初食过1次,6蚊好贵,偷父母钱买噶
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 08:09:28 | 显示全部楼层
_M_U_ 发表于 2022-7-11 20:58+ z7 g; y% P+ J8 F
一系哈根达斯,一系就红豆绿豆批或者五羊甜筒

- n* ]6 o/ R2 N' \# }5 E( _五羊甜筒经典D
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 08:10:19 | 显示全部楼层
HQS 发表于 2022-7-12 08:43  A* W3 N$ L8 ~, s9 d
十几年买卖过了,好像上初中就没买过了,太贵了,不敢买,而且吃完,容易拉肚子 ...

+ y/ f% K2 f: }" L+ }1日最多1条,如果肚有D反应就唔好食
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 08:10:44 | 显示全部楼层
HQS 发表于 2022-7-12 08:44- n3 l6 t: m) d7 ~
肯定是体积、用料缩了

1 ~! \' Y$ |5 A9 ]2 U. `奸商都系咁
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 08:11:16 | 显示全部楼层
HQS 发表于 2022-7-12 08:44/ C( J5 {/ [; q
五羊好怀念,好多年没吃过了
: I. b' S( z6 y/ O
架阵唔知有冇得卖
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 08:11:43 | 显示全部楼层
Zany 发表于 2022-7-12 22:36( `% X% \2 M6 g2 M
只要有朱古力的雪糕, 我一定買, 通常都幾蚊一支
4 X/ @6 g4 ?# d% Q6 @1 R
牛奶同朱古力都好食
回复

使用道具 举报

rantarou 发表于 2022-11-2 08:13:38 | 显示全部楼层
joncark 发表于 2022-7-28 20:02
0 u: w! F6 G- q7 m/ q呢家的唔知咩牌子雪糕可以卖几十蚊

5 Q& P) M' [3 Q; r$ b) `前果排唔系有乜7雪糕好贵咩,上左电视了
回复

使用道具 举报

您需要登录后才可以回帖 登录 | 註冊

本版积分规则

快速
回复
返回
列表
返回
顶部